جواد عزتی: تماشاگر را عشق است

برای گفت و گو چه کسی بهتر از عزتی که به عنوان پدیده اول انتخاب شده اما انجام این گفت و گو به این سادگی ها هم نبود، چون او از یک طرف درگیر اکران جشنواره ای فیلمش بود و از طرف دیگر مشغول بازی در فیلم جدیدش که این روزها در تهران در حال فیلمبرداری است.
 

سردرد و انواع آن

سردرد یکی از شایع‌ترین اشکال درد است که از سیستم عصبی مرکزی ناشی می‌شود و اغلب یکی از دلایل اصلی غیبت مردم در مدرسه یا محل کار است. دلایل اصلی آن شامل استرس، رژیم غذایی ضعیف، و وضع اندامی می‌شوند.
 

مرور مسیر شگفت انگیز یک «اصغر فرهادیِ» همیشه در اوج

او نخستین فیلمساز ایرانی برنده اسكار و تنها كارگردانی است كه تماشاگر حاضر است در ساعت شش‌ونیم صبح برای دیدن فیلم تازه‌اش بلیت بخرد؛ اتفاقی بی‌سابقه در سراسر دنیا كه حتی اگر نكات فرامتنی را در رخ دادنش موثر بدانیم بازهم نمی‌توانیم استثنایی بودن این رخداد را انكار كنیم
 

سروش صحت، کارگردان خوش اخلاق و مهربان

سروش صحت شخصیت ساده‌ و در عین حال جذاب و تاثیرگذاری دارد. با آرامش و بدون هیچ نوع عصبانیت و خشونتی با گاف‌های بازیگران تازه‌کاری که برای اولین بار جلوی دوربین قرار می‌گیرند، کنار می‌آید و تحت هر شرایطی تسلط خود را در کارگردانی از دست نمی‌دهد.
 

هما روستا، کم نیاورد تا آخرین لحظه!

«کاوه سمندریان» گفت و گو گریز است. خیلی وارد فضاهای رسانه ای نمی شود. با این همه، او میراث دار دو چهره نامدار عرصه تئاتر ایران- حمید سمندریان و هما روستا- است. محور این گفت و گوی ما، مادر اوست؛ می خواهیم از زاویه نگاه او به هما روستا بپردازیم.
 

فیلم‌هایی که باید در جشنواره فجر دید

همیشه چند هفته مانده به آغاز جشنواره فیلم فجر بازار شایعات و گمانه‌زنی‌های گوناگون درباره اسامی افراد و فیلم‌های شرکت‌کننده در این رخداد مهم سینمایی کشور داغ می‌شود.
 

رمز و راز ترجمه های احمد شاملو؛ بازنویسی های هنرمندانه

درست معلوم نیست که ماجرا از کجا آغاز شد. این درست که از همان زمان شاعر این سوال بی‌جواب مانده بود که مگر به چند زبان دنیا مسلط است که این همه ترجمه می‌کند. اما احتمالا پس از تشکیک ابراهیم گلستان بود که ماجرا برای معاصران جدی‌تر شد.
 

«علیرضا عصار»، شهروندی ساده‌ مشغول به شغل شريف موسيقی

روزنامه شرق - سميه قاضي‌زاده: اگر نگوییم یکی از آیکون‌های موسیقی ایران، قطعا علیرضا عصار یکی از مطرح‌ترین و البته مؤثرترین چهره‌های موسیقی پاپ ایران در ‌سال‌های بعد از انقلاب است. او نه‌تنها از آغازکنندگان این راه دشوار و پرفراز‌ونشیب در موسیقی ایران بوده بلکه با نوع موسیقی‌هایی که ساخته و اجرا کرده، در کنار طنین قدرتمند صدایش، توانسته همچنان در صدر این حوزه باقی بماند؛ آنچنان که سال‌ها نبودنش نتوانست خللی به جایگاه وی در موسیقی وارد کند. حالا در روزهایی که بعد از شش سال بار دیگر به صحنه آمده، ورودش هیجانی شاد را به همراه داشته؛ هیجانی که به صورت خودجوش در میان مردم و البته هنرمندان حوزه‌های دیگر شکل گرفته و به‌ویژه در فضاهای مجازی دست به دست می‌شود.
 

ده فیلمی که در سال 2016 سر و صدا کردند

مهم‌ترین، جنجالی‌ترین، موفق‌ترین، پرفروش‌ترین و جریان‌سازترین فیلم‌های سال در سینماها و جشنواره‌های سینمایی.
 

آلن دلون ستاره ای که خونسردی را بازتعریف کرد

یکی از سرشناس ترین، محبوب ترین و خوش چهره ترین بازیگران تاریخ سینمای فرانسه 8 نوامبر، 81 سالگی خود را جشن گرفت. «آلن دلون» در دهه 1960 به شهرت رسید و از همان زمان همکاری با بهترین فیلمسازان را آغاز کرد
 

نوابغی که سینما را تنها گذاشتند

نوابغی که سینما را تنها گذاشتند
 

هنر مدرن و پست مدرن

هنر مدرن و هنر پست مدرن دو واژه ای هستند که اغلب بدلیل آنکه درک درستی از مفاهیم وایده های مربوط به آنها وجود ندارد به اشتباه گرفته می شوند .
 

تفاوت بین طراحی و نقاشی چیست؟

طراحی و نقاشی دو نوع از انواع هنرهای زیبا هستند که تفاوت های بسیاری میان آنها وجود دارد. طراحی اساس نقاشی است و عکس این قضیه درست نیست. اگر می خواهید نقاش ماهری شوید باید طراح خوبی باشید. این تفاوت اصلی بین این دو است. مهم است که بدانید طراحی تشخیص خطوط و سایه ها است. از طرف دیگر نقاشی با رنگ و طرح مشخص می شود.از این رو طراحی انواع مختلفی از جمله طراحی خط، طراحی سایه و طراحی شی دارد.
 

آشنایی با دستگاه های موسیقی سنتی ایران

موسیقی سنتی ایرانی ،شامل دستگاه‌ها، نغمه‌ها، و آوازها، از سالها پیش از میلاد مسیح تا به امروز سینه به سینه در متن مردم ایران جریان داشته، و آنچه دل‌نشین‌تر، ساده‌تر و قابل‌فهم تر بوده‌است امروز در دسترس است ...
 

وضعیت درمانی استاد آواز ایران

همایون شجریان با انتشار عکس زیر در اینستاگرام اش نوشت:...
 

سریال بعدی نمایش خانگی از لندن می آید!

به نظر می رسد پخش فصل اول سریال «آسپیرین» در شش قسمت، بلافاصله پس از اتمام فصل اول سریال «شهرزاد» در نمایش خانگی آغاز شود.