دستور تهیه سالاد تره فرنگی و انار

حالا که فصل انار است، سعی کنید به جز استفاده از انار به عنوان میوه، استفاده های دیگری نیز از آن بکنید. در این مطلب طرز تهیه سالادی با انار و تره فرنگی را به شما آموزش داده ایم، که حتما از آن خوشتان می آید.
 

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی

چیز کیک شکلاتی از مجموعه دستورغذایی های نایجلا لاوسون است که ما طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده ایم. هر چند رویه ی شکلاتی، ظاهری زیباتر به کیک می دهد، ولی اگر زمان کافی ندارید لزومی ندارد که آن را تهیه کنید.
 

طرز تهیه «ساندویچ همبرگر گوشت و قارچ» در خانه

انواع فست فودها همیشه طرفداران خاص خود را دارند، اگرچه جزو دسته غذاهای مضر هستند، اما نمی توان از آنها گذشت. در این مطلب طرز تهیه ساندویچ همبرگر گوشت و قارچ پرطرفدار را به شما آموزش می دهیم.
 

طرز تهیه اشپیل شور

اشپیل در واقع همان تخمِ ماهی سفید است که به صورت بسیار متداول در استانهای شمالی کشور مورد استفاده قرار میگرد.
 

سالاد لوبیا سبز و نخود فرنگی؛ سالاد سبز و با طراوت

سالاد لوبیا سبز و نخود فرنگی، سالادی جدید، مقوی و کاملا سبز است که جلوه بسیار زیبایی به میز غذای شما می دهد. این سالاد را هم می توان بصورت جدا سرو کرد و هم در کنار انواع غذاهای گوشتی و مرغ بصورت پیش غذا نوش جان کرد.
 

دو غذای خوشمزه با فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای یکی از سبزیجاتی است که مادرها خیلی علاقه دارند از آن در بیشتر غذاهای شان استفاده کنند. در این مطلب هم طرز تهیه دو نوع غذا را به شما اموزش می دهیم که در آنها از فلفل دلمه ای استفاده شده است.
 

انواع و اقسام قهوه را بشناسید

برای آنکه بهترین قهوه را سفارش دهیم، باید انواع و اقسام آن را بشناسیم. با هم انواع قهوه را مرور می کنیم.
 

شیرینی سنتی گیلان - رَشته‌ خُشکار

رَشته‌خُشکار ( گیلکی: Rashtè Khoushkaar ( شیرینی سنتی گیلانی است. این شیرینی به عنوان شیرینی ویژهٔ ماه رمضان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که در گیلان و به‌ویژه رشت برای افطار آماده می‌شود نام این شیرینی نیز برگفته از نام این شهر هست بامعادل فارسی خشکارِ رشت.
 

گذری بر زولبیا بامیه

نمی‌توان زمان مشخصی برای پیدایش زولبیا بامیه اعلام کرد و تنها منبع آن ، تجارب و گفته های استادان قدیمی این حرفه است.
 

فهرست انواع پنیر های ملل

هیچكدام از محصولات لبنی به اندازه پنیر در مزه، رنگ و كاربرد متنوع نیست. اگر پنیر در ایران سفید رنگ است و سر میز صبحانه در كنار كره و مربا صرف می‌شود، در ایتالیا همراه پاستا یا در پیتزا استفاده می‌شود و در فرانسه رنگش متفاوت است و بعد از ناهار یا شام نقش دسر را دارد. پنیر فواید متنوعی هم دارد كه شاید مهمترینش تامین كلسیم است، بخصوص برای كسانی كه به لاكتوز شیر حساسیت دارند. این گزارش به معرفی پنیر و برخی ویژگی‌های آن می‌پردازد.
 

چرا رشت شهر خلاق غذا شد؟

سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) چند روز پیش از پیوستن ۴۷ شهر جدید به «شبکه شهرهای خلاق» این سازمان خبر داد. خوشبختانه در میان این اسامی نام دو شهر ایران یعنی «رشت» و «اصفهان» نیز به چشم می‌خورد که به ترتیب به عنوان شهرهای خلاق «غذا» و «صنایع دستی و هنرهای بومی» انتخاب شدند. اما شبکه شهرهای خلاق یونسکو چیست و حضور در آن چه مزایایی برای شهرهای عضو دارد؟
 

غذای ملی کشورهای مختلف جهان

بخش مهمی از تجربیات سفر به هر کشور، با خوردن غذای منحصر به فرد مردم آن سرزمین رقم می‌خورد. غذاهایی که با توجه به اقلیم خاص و آداب و رسوم یک کشور رواج پیدا کرده و در فرهنگ و سنت مردم ریشه می‌دواند. برای آشنایی بهتر با سبک زندگی و فرهنگ مردم هر سرزمین باید مرسوم‌ترین غذاهایشان را بشناسیم که با عنوان غذای ملی پرچمدار سنت و فرهنگ آن سرزمین می‌شود. برای آشنایی با غذای ملی کشورهای مختلف جهان با ما همراه باشید.