پارکی بالای خطوط راه آهن در بارسلونا

 پارکی بالای خطوط راه آهن در بارسلونا

«jardins de la rambla de sants» پارکی مرتفع به مساحت 20 هزار مترمربع است که اوایل امسال در بارسلونا افتتاح شد. نسبت به طرح های مشابه در نیویورک یا پاریس، رامبلای بارسلونا محل خطوط راه آهن را در خود ندارد بلکه آن را با یک محفظه بیرون آمده پنهان می کند که شامل 160 درخت و 8500 گیاه و درختچه می شود که به شکل باغ های مختلف سازمان یافته اند.

بازدیدکنندگان وارد پلازا د سنتز می‌شوند، جایی که در آن شیب به سمت بالا آغاز می شود و مناظری زیبایی از شهر را از بالا ارائه می دهد. این گردشگاه که در مجموع 760 متر طول دارد توسط معماران «سرجی گودیا» و «آنا مولینو» طراحی شده و امکانات عمومی مختلف و متنوعی دارد. این پارک دیدنی که پس از یک دهه تکمیل شده روی یک ساختار بالا آمده قرار دارد که راه آهن موجود در زیر آن را می پوشاند. در نقاط خاصی این ساختار تا 12 متر بالاتر از سطح زمین ارتفاع می گیرد. سیستم ساختاری میله ای که با پوشش شیشه ای پر شده از پارک محافظت می کند درحالیکه به عابران پیاده در سطح زمین منظره عبور قطار را نمایش می دهد. بیش از 650 متر گیاهان بالارونده درحال صعود به این ساختار بتنی هستند و جنبه های طبیعت را با محیط ساخته شده بتنی درمی آمیزند.

مجله رنگارنگ

مجله رنگارنگ به منظور ارائه مطالب متنوع و متفاوت در دنیای مجازی راه اندازی شده ،  درصورت تمایل میتوانید مطالب خود را ارسال تا با نام شما در سایت گنجانده شود .

با تشکر - مدیر سایت

مقالات مرتبط

ورود

کاربران حاضر در سایت

ما 83 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

10 مطلب برتر